MARKA HİKAYESİ

MARKA HİKAYESİ

İçerik pazarlamasının sürekli hikaye anlatıcılığını benimsemesi, içerik üretici olan bizler ve markalar için heyecan verici, yeni bir fırsattır. İnsan beyni, iyi hazırlanmış bir anlatıya cevap vermeye eğilimlidir.

Sinirbilim, insanların dikkatini çekmek, anılarına dair bilgiler edinmek ve onlarla yakın kişisel bağlar kurmak için en iyi yolun hikaye anlatımı olduğunu kanıtlıyor. Hedef kitleniz, zihinlerinde asla değişmeyecek harika hikayeler için can atmakta ve böyle hikayeleri aramaktadır.

Ve siz şimdi şanslısınız. Çünkü Türkiye’de henüz önemi kavranmamış ve yeterince yaygınlaşmamış olan bu stratejiyi hemen uygulamaya başlayarak avantajı elinize alabilir ve rakiplerinizle aranızdaki farkı açabilirsiniz.

Peki Marka Hikayesi nedir?

Bir marka hikayesi, şirketinizin ortaya çıkışını tetikleyen olayları anlatır ve bu anlatının bugün hala misyonunuzu nasıl sürdürdüğünü açıklar. En sevdiğiniz kitapların ve filmlerin karakterleri gibi, ilgi çekici bir marka hikayesi hazırlayabilirseniz, takipçileriniz kim olduğunuzu hatırlar, sizin için empati geliştirir ve sonunda sizi önemserler.