Benim Hikayem

Merhaba, ben Yahya Karaoğulları. Eylül 1979 doğumlu, 40 yaşında, OKB (obsesif kompulisf bozukluk) geçmişi olan, yani titizlik, mükemmeliyetçilik gibi bariz kusurları bulunan ve fazlasıyla romantik bir adamım. Öğretmen bir eşim ve 7 yaşında sevimli bir oğlum var.
Aşırı derecede içine kapanık bir çocuk ve genç olarak büyüdükten sonra yaklaşık 12 yıl turizmde çalışmış ve biraz olsun kabuğunu kırmış bir yetişkine dönüştüm. Böylece komi, garson, transfer rehberi, tur rehberi, misafir ilişkileri, bölge operasyon sorumlusu derken sonunda bir yat kulübü işletmesinde reklam ve pazarlama müdürlüğüne doğru yelken açtığım bir maceram oldu.
Evlenip turizm sektöründen ayrıldıktan sonra biraz sudan çıkmış balığa döndüm; yıllardır idarecilik yapmış, çok iyi İngilizce bilen vasıflı bir işsiz konumuna düştüm.
Bu boşluğu bir süre bir ilkokul, ortaokul ve lisede İngilizce ile Yiyecek İçecek Öğretmenliği yaparak doldurdum. Sonra da bir buçuk yıl kadar, önce bir gençlik kulübünde sonra da bir vakıfta müdürlük yaptım.
Sonunda bir gün, konuşkanlığım ve hikaye anlatma becerimle etkili yazılar yazabildiğimi fark ettim ve firmalar için makaleler, web içerikleri, sloganlar, reklam metinleri yazmaya, çeviriler yapmaya başladım.
Nihayet tüm kariyerimi ardımda bırakıp kendim için çalışmaya ve internet üzerinden iş yapmaya karar verdim. Çeşitli web siteleri, bloglar açıp kapadıktan sonra nihayet bir içerik ajansı ve dijital pazarlama danışmanlığı ile kendi girişimlerimi oluşturdum. Bu sayede yüzlerce insana, Türkiye’de ve dünyada onlarca ulusal ve uluslararası markalara ve ajanslara hizmetler ürettik, üretmeye devam ediyoruz.
Keşke herşey burada birkaç cümlede özetlediğim kadar kolay olsaydı ama inanılmaz zor süreçlerden geçtim. Ama yaşadığım her tecrübe için Allah’ıma hamd ediyorum.
Bu sözleri söyleme cesaretine sahip değildim ama müşterilerim ve birlikte iş yaptığım insanların ısrarı üzerine “tevazunun fazlası kibirdendir” düsturunu da ekleyerek söylemeye karar verdim, ki…
Bugün Türkiye’nin en iyi, en iddialı içerik üretim merkezlerinden birine sahibim ve sıkı bir metin yazarıyım.
Marka hikayeleri, reklam metinleri ve kampanya fikirleri yazmaya bayılıyorum. Online girişimlerimin yanı sıra kişisel blogum aracılığıyla okurlarıma ve takipçilerime faydalı rehberler hazırlamayı, mail bültenimden pratik tavisyelerle keyifli hafta sonu yazıları paylaşmayı da seviyorum.

HALA TAKİP ETMEDİNİZ Mİ?

Instagram’da Yahya Karaoğulları